Web Tasarım Ankara

Yetişkinlerde Ortodontik Tedavi

Metal braket görünümünden çekinen yetişkin hastalarımız için, şeffaf veya diş renginde "estetik braketler" kullanılabilmektedir.

Braketlerin tamamen görünmemesini isteyen hastalar içinse dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan lingual braketler mevcuttur.

Aşırı problemli (sadece ortodontik tedavi ile dişleri düzeltilemeyecek) hastalarda cerrahi destekli ortodontik tedaviler (ortognatik cerrahi) uygulanabilir.

Yetişkinlerde Ortodontik Tedavi

Lingual Braket

Lingual tedavide kullanılan braket ve tellar, geleneksel yöntemdeki braket ve tellere benzese de  dişlerin arka yüzeyine takılıyor olmalarıyla geleneksel tedaviden ayrılırlar. 

Lingual Braket

 

Şeffaf Plak

Telsiz ortodontik tedavi son yıllarda ortodontide fazlasıyla populer olmuş bir tedavi yöntemidir. Hastalara hiç tel takmadan dişlerini düzelttirebilme imkanı sunar. Kişiye özel şeffaf plaklar hastanın dişlerinin bozukluğu ile orantılı olarak farklı sayılarda üretilir.Çok karmaşık problemlerde ve çekimli tedavilerde kullanımı biraz daha sınırlıdır.

Şeffaf Plak

 

Ortognatik Cerrahi

Ortodontik tedavi ile düzelebilme imkanı olmayan, ortopedik apareyler ile düzeltilebilme yaşını kaçırmış hastalar için uygulanan multidisipliner bir tedavi yaklaşımıdır. 

Operasyon öncesi ortodontik teller ile dişler çene kemiği içinde ideal yerlerine getirilir. Ortodontist ameliyatı yapacak olan cerrah ile birlikte ameliyat planlaması yapar.

Ortognatik Cerrahi

 
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...

Elif Zaimoğlu Gültepe - DoktorTakvimi.com